Warsztat zarządzania czasem i motywacji - 4 godziny zajęć

W Collegium Novum oprócz umiejętności maturalnych uczymy także takich, które w połączeniu z wiedzą przyczyniają się do sukcesu maturalnego. Warsztaty są częścią naszych kursów od początku naszej działalności co nas wyróżnia na rynku edukacyjnym. Absolwenci  naszych zajęć w ankietach wspominali, że w okresie przed egzaminem przeszkadzał im:

  • stres i niepokój;
  • spadek motywacji i konsekwencji w działaniu;
  • brak umiejętności zarządzania czasem i skutecznego zapamiętywania.

Zajęcia są odpowiedzią na potrzeby naszych słuchaczy i od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Na warsztatach uczymy praktycznych prostych technik, które można wykorzystać przed egzaminem ale także  w życiu codziennym w szkole w  domu w relacjach z rówieśnikami, rodzicami -  to przyda się zawsze i na zawsze.

Zajęcia są przeznaczone  tylko dla słuchaczy Collegium Novum i są bezpłatne. Nie ma możliwości zapisania się na warsztat dla osób spoza kursów. Warsztaty są prowadzone przez licencjonowanych trenerów i psychologów, którzy na co dzień pracują z młodzieżą i dorosłymi.

Zanim zapiszesz się na kurs przeczytaj opis warsztatu. Wybór warsztatu w formularzu głównym.

Opis warsztatu:

Jak planować czas?

Jak zjeść słonia? po kawałku, ponieważ  całym się udławisz. Tak brzmi złota zasada planowania dużych zadań w czasie.  Matura to taki słoń,  wiadomo, że nie da się nauczyć wszystkiego na ostatnią chwilę. Rozłóż naukę na mniejsze kawałki, zaplanuj, uwzględnij czas na nieprzewidziane sprawy, wystrzegaj się „pożeraczy czasu”.

Warsztat to praktyczny trening, jak efektywnie  uczyć  się i planować czas. Na zajęciach dowiesz się jak palnować zadania i co uwzględnić w harmonoramie dnia. Pokażemy proste techniki które ułatwią Ci skuteczne przygotowanie się do egzaminu oraz  jak się motywować do nauki i przekuwać postanowienia na działanie.

Uczestnicy warsztatu dowiedzą się:

  • jak planować naukę i co to są "pożeracze czasu"
  • czym jest prokrastynacja i dlaczego w nią wpadamy?
  • jak sprawić, aby chciało się chcieć? Czyli jak zbudować motywację?
  • jak wykorzystywać  swoje zasoby w realizacji celów;
  • czym są przekonania i jak wpływają na nasze działanie;
  • dlaczego tak niechętnie poszukujemy innych skutecznych rozwiązań.