Warsztat antystresowy - 4 godziny zajęć

W Collegium Novum oprócz umiejętności maturalnych uczymy także takich, które w połączeniu z wiedzą przyczyniają się do sukcesu maturalnego. Warsztaty są częścią naszych kursów od początku naszej działalności co nas wyróżnia na rynku edukacyjnym. Absolwenci  naszych zajęć w ankietach wspominali, że w okresie przed egzaminem przeszkadzał im:

  • stres i niepokój;
  • spadek motywacji i konsekwencji w działaniu;
  • brak umiejętności zarządzania czasem i skutecznego zapamiętywania.

Zajęcia są odpowiedzią na potrzeby naszych słuchaczy i od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Na warsztatach uczymy praktycznych prostych technik, które można wykorzystać przed egzaminem ale także  w życiu codziennym w szkole w  domu w relacjach z rówieśnikami, rodzicami -  to przyda się zawsze i na zawsze.

Zajęcia są przeznaczone  tylko dla słuchaczy Collegium Novum i są bezpłatne. Nie ma możliwości zapisania się na warsztat dla osób spoza kursów. Warsztaty są prowadzone przez licencjonowanych trenerów i psychologów, którzy na co dzień pracują z młodzieżą i dorosłymi.

Zanim zapiszesz się na kurs przeczytaj opis warsztatu. Wybór warsztatu w formularzu głównym.

 

Opis warsztatu:

Warsztat antystresowy. Jak się nie stresować przed i w trakcie egzaminu - 4 godziny.

Czy kiedykolwiek  przed ważnym sprawdzianem, przeszła Ci przez głowę myśl: "nie zdam”, "na pewno sobie nie poradzę”,  „to nie ma sensu”, „jestem do niczego”. nic dziwnego  przed tobą ważny egzamin w twojej głowie pojawia się mieszania uczuć pozytywnych i negatywnych co powoduje smutek,  stres, niepokój który  często przeplata złość.

Ta huśtawka nastrojów związana jest pojawiającymi się emocjami – które czasami motywują i działamy  a czasami wręcz odwrotnie - spowalniają. Wiesz że, czasami reagujesz agresywnie a czasami wszystko Cię przytłacza i nie jesteś w stanie nic zrobić!. Nie możesz spać albo odwrotnie ciągle śpisz, czujesz brak energii, raz jesz dużo a innym razem nie masz apetytu, ciągle się przeziębiasz, miewasz problemy skórne lub bóle brzucha… W szkole i w domu słyszysz to samo – myślisz, że nikt Cię nie rozumie. Spirala  stresu nakręca się, twoja samoocena  zaczyn spadać!.

Warsztat  antystresowy to praktyczny trening, jak radzić  sobie w sytuacjach trudnych przed i w trakcie egzaminu. Na zajęciach pokażemy proste i skuteczne techniki które złagodzą  poczucie niepokoju i stresu. 

 

Na warsztacie dowiesz się jak:

  • stres wpływa na pamięć i co robić aby  efektywnie wykorzystywać potencjał mózgu i  skutecznie zapamiętywać;
  • uspokoić swój umysł i koncentrować się na zadaniu;
  • zahamować natłok  "gorących negatywnych myśli ” które wpływają na niską samoocenę i brak wiary we własne siły;
  • opanować swoje ciało (np. uścisk w żołądku, szybki oddech, czerwienienie się..) za pomocą, prostych technik relaksacyjnych,  które obniżą poczucie stresu w trakcie egzaminu, ale też każdego dnia;
  • dowiesz się co robić na co dzień, aby  utrzymywać  poziom stresu  na bezpiecznym, „mobilizującym” poziomie.

Do warsztatu uczestnicy otrzymują materiały z przydatnymi technikami, które można wykorzystać przed egzaminem, w szkole,  w relacjach z rówieśnikami, rodzicami na studiach w pracy, wszędzie  tam gdzie negatywne emocje dają o sobie znać i mogą powodować, że  myślimy, zachowujemy się  i podejmujemy decyzje nie takie jakbyśmy chcieli.